Cumartesi, Mayıs 13, 2006

Kuran Mucizesi ve Atatürk


Ülkemizde insanlar düşünce yapısı olarak, yaşam biçimi olarak, idealler bakımından, kültür bakımından, vb... parçalara ayrılmış durumda. Bunun bir sebebi kendimiz olsak ta, yabancı güçlerin ülkeyi daha iyi sömürebilmek için üzerimizde provakasyonun her türlüsünü denedikleri ve Aşırı Sağ-Aşırı Sol örgütlerin finans desteğini komşu ülkelerin yaptığı hepimizce bilinen bir gerçek. Yüzlerce yıldır var olan Kuran'ın işaret ettiği sayıdan yola çıkarak Türkiye'deki herkesin bir ortak noktasını bulmak ve insanları bir tek idealde birleştirmek gerekiyor. Bu nasıl mı olacak? Anlatayım; bazıları karşı çıksa da Kuran'da geçen Muddesir suresi bir sayıya dikkat çekerken aynı zamanda Kuran'ın ilahi bir kitap olduğunun ispatıdır.
Sure sayısı 114 = 19 x 6 katı,
Besmele arap harfleriyle 19 harf. (bknz)
'oku' diye başlayan ilk sure olan Alak suresi sondan 19. sure olup, 19 ayettir.
bu gibi bilgilerin tamamı ayrıntılı bir şekilde www.mucizeler.com/19lar adresinde anlatılıyor. Bu sayfayı kim hazırlamışsa, Kuran'ın 19 mucizesi ile ilgili konuların tamamı var. Düzgün bir fikre sahip olmak için tamamını okumanızı öneriyorum. Konu ile ilgili olarak http://www.kuranmucizeleri.com/matematik_index.html adresine de bakabilirsiniz. Bu tür sayfalarda Kuran'ın 19 mucizesinden bahsedilmiş, Atatürkle ilgili birşey yok. Aslında rahmetli Cenk Koray'ın dikkat çektiği Atatürk ve 19 sayısı ilişkisini aynı anda incelemek gerekir diye düşünüyorum.
şimdi bunların ışığında Atatürk hakkındaki şu bilgilerde yanlış bir şey varsa düzeltelim;

19. yüzyılın bitmesine 19 yıl kala doğmuş: 1881 (19x99) tam 99 katı.
İstanbul harp okuluna kaydı: 1900 (19x100) tam 100 katı ve yaşı 19 iken.
Büyük Çanakkale savaşında 19. tümendeki 57. alay komutanı: 57 (19x3)
samsun'a çıkarak kurtuluş savaşını başlatması: 19 mayıs 1919 (19x101) üç tane 19 var. belki hayatının en önemli günü..
ölüm tarihi: 1938 (19x102) öldüğünde 19x3=57 yaşındaydı. yani hayatı üç tane 19 yıldan oluşuyor,

1881-1900 : Çocukluk ve gençlik yılları
1900-1919 : Askerlik eğitimi ve Osmanlı Subayı olarak
1919-1938 : Ulusun önderliği ve TC yi kurması

Kimin hayatının dönüm noktaları bu kadar 19 la ilgilidir?

mustafakemalatatürk = 19 harf
nemutlutürkümdiyene = 19 harf
istikbalgöklerdedir = 19 harf

şimdi bunlara rastlantı diyebilir misiniz? Rastlantı değildir, çünkü adam dünya tarihinin akışını değiştirmiştir. Tarihte Atatürk'ün olmadığını düşünün; İran'dan, Irak'tan, Afganistan'dan farkımız olur muydu. Müslümanlığın en iyi uygulandığı ülke Türkiye'dir. Yanılmıyorsam 49 islam ülkesi var, tek laik ülke Türkiye'dir. Ama kişi başına düşen cami sayısı İran’dan ve Arabistan'dan fazladır. Türkiye, Atatürk sayesinde İslam’ın hoşgörülü ve uygar bir din olduğunu dünyaya göstermiştir. Aksi halde islam-batı arasındaki uçurum daha keskin olacaktı. Belki de Türkiye diye bir ülke olmayacaktı. Şimdi Atatürk’ü sevmeyen bir grup bu yazdıklarıma karşı çıkacak biliyorum, ama karşı çıkanların bu ülkenin geleceğini düşünmesi gerekiyor, birlik beraberlik nasıl sağlanacak bunu düşünmesi gerekiyor. Bu ülkede neredeyse herkes Müslüman. Tarikatçılar sadece kendilerini Müslüman görüyorlar ama onların tuttuğu yolda yanlış. Çünkü Allah’a giden tek yol Kuran. Atatürk’çü geçinen bir grupta rakı masalarında ahkâm kesmekten başka bir şey yapmazlar, büyük bir çoğunluğu da din düşmanıdır. İşte bu zıt kutupları “19 mucizesi ve Atatürk” çerçevesinde bir araya getirebilirsek daha güçlü bir ülke oluruz. Türkiye’nin yapması gereken, Hıristiyanların Rönesans ve reform hareketleri ile yakaladıkları gelişimi ve enerjiyi bütün İslam âlemine benimsetmek, çağdışı kuralları yeniden gözden geçirerek çağa uygun hale getirmek. Dinî kurallar birden birde gelen bir şey değil, Peygamberimiz (sav) zamanında dahi zamanla kurallar değişmiş. İllaki emeviler zamanındaki kurallara bağlı kalmamız diye bir şey olamaz. İnsanlık geliştikçe şartlar da değişiyor. Demek istediğim; eğer sabit fikirli olmadan olaylara yaklaşabilirsek, daha doğru sonuçlara ulaşabiliriz. Biz önce kendimizi düzeltirsek İslam dinini kabul edenlerin sayısı artabilir. Şu haliyle daha da zıt kutuplar haline geliriz. Avrupa’daki herhangi bir Alman, İngiliz, Fransız, vb birine diyeceksiniz ki, anlamasanız bile arapça sureleri ezberleyeceksiniz, günde 5 defa abdest alıp namaz kılacaksınız, bayanlar kara çarşaf içine girecek, evden dışarı çıkmayacak, hırsızın elinin kesilmesi, kadınların taşlanarak öldürülmesi, vb. kuralları bahsettiğiniz anda Müslüman olacak kişi bile vazgeçer. Kuran’ı ilk olarak Atatürk’ün emriyle Elmalılı Hamdi Yazır Türkçe’ye çevirmiştir. İnsanlar kutsal kitaplarını okuyup anlasınlar diye. Bugün 3 ayrı Türkçe çeviri mevcut. Batılılara bütün kutsal kitapları kapsayan Kuran’ı güzel anlatabilirsek, “Yurtta Barış, Dünyada Barış” diyen Atatürk’ü anlatabilirsek, kalplerinde hastalık olanlar hariç herkes Müslümanlığı seçecektir. Önce İslam’ın üzerindeki kötü imajı temizlemeliyiz.


Şimdilik bu kadar daha sonra ilaveler yapacağım. Ama bu bilgiler aklınıza yatıyorsa tanıdıklarınıza anlatınız. Bu ülkenin kurtuluşu birlik beraberlikte. Bunu herkesin anlaması gerekiyor. Laik-antilâik çatışmaları sömürgeci ülkelerden başka hiçbirimizin işine yaramaz...

4 Comments:

Blogger Kuran Mucizesi ve Atatürk said...

Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

10:16 ÖÖ  
Anonymous Vatansevervatandaş said...

Dünyada ki en pis şeylerden biri riyakarlıktır br bugün iktidar partisinin başındaki başriyakarda Türkiye'yi emperyalistlerin tam istediği gibi bir pozisyona sokuyor ve onların uşağı haline getiriyor.Niye getirmesin ? O da onların uşağı çünkü.

2002 den bu yana ekonomik veriler şöyle :

9 yılda verilen dış ticaret açığı : 520 Milyar USD.
9 yılda verilen cari açık : 400 Milyar USD

öyle bir ekonomik düzen ki iş hacmi arttıkça daha çok zarar eden bir tüccarın öyküsünü yaşıyoruz.

İhracat artıyor ithalat 2 misli artıyor.Ee ne işe yaradı onca ihracat o zaman ? Sadece daha çok zarar ettik ve çalışıyormuş gibi göründük.

hadi buyrun kalkınmış ülke olmuşuz şu işe bak.

sokakta, market raflarında yerli üretim temelli bir ürün gösterin hormonlu zerzevattan başka.Zerzevatın hormonu bile israilden ithal.

sokaklarda ithal 4x4 jip ve audi, mercedes , bmw ve diğer ithal motorlu taşıtlardan geçilmiyor.bu ürünler bizim yerli üreticimizin mi yani ?

Bunun yan sanayisi bile ithal be.

Yılda 35 milyar USD hampetrol ithalatı yapılıyor.

Doğalgaz ve hamperolde bağımlılık en az %90..

Yarın birgün savaş çıksa ve ambargo uygulasalar ne tankları ve topları ne de uçakları uçuracak yakıtı bulamayız olduğumuz yerde kalırız.

Yarın bir ambargo uygulansa yazın sıcaktan pişeriz kışın soğuktan donarız.o biçim bağımlı hale getirilmiş durumdayız.

Şimdi bu ülke nasıl lider ülke olacakmış ? başbakan sallasın sallasın dursun.

Bu ülkede açlıktan savaş gazisi öldü be daha ne olacak ?

Yurtta sulh cihanda sulh'tan geldik emperyalist güçlerin maşası olarak Suriye'de ki bizi ilgilendirmeyen iç savaşa müdahale etmeye.

Özellikle 2002 den sonraki iktidar döneminde Türkiye tam bağımlı emperyalist politikalara hizmet eden bir köle ülke haline getirilmiştir.

ve bunu üstelik dindarlık kisvesi altına kurnazca saklanarak yapan bir şekilde halkında %50 si inandırılarak yapılmıştır.

Pek dindar başbakanımız Irak'ta ölen Müslümanlar için bir şey diyemiyordu nedense.

7:49 ÖS  
Blogger Kur'an Eri said...

http://www.koklerimiz.com/ sitesini tavsiye ederim.

4:08 ÖS  
Anonymous Adsız said...

Zorlama.

3:07 ÖS  

Yorum Gönder

<< Home